Тернопіль

Один з найзатишніших обласних центрів України не може похвалитися великою кількістю архітектурних пам'яток. Він бере іншим - безліччю квітів, чистими вулицями, плесом ставка, в якому віддзеркалюються старі храм та замок информує ternopil.one.

До речі. Тернопільський став (площа його понад 300 га), котрий в радянські часи звали Комсомольським озером, - водойма штучна. Колись на його місці були болота на Сереті. Греблю на річці звів засновник міста Ян Тарновський у XVI ст. За Середньовіччя взимку кригу зі ставу носили в пивниці замку: таким чином ледь не весь рік можна було на льоду зберігати продукти. Є бувальщина: в магазині «Торговий світ» по вул. Руській (поруч з замком) в радянські часи використовувались залишки тих легендарних пивниць-холодильників, де зберігали морозиво. Завантажували взимку, а реалізовували аж до осені. Одного разу пивниці пограбували. Злодюжки не зачинили за собою двері – і сонячні промені вперше потрапили в підземне царство холоду. За кілька днів все міське морозиво потічками стекло в став.

Зараз між ставом і центром міста тягнеться парк ім. Т.Шевченка. Маленькі острівці називають островом Закоханих і «Чайка». Біля «Чайки» є прокат катамаранів. В теплу пору року можна прокататися на двоповерховому катері «Герой Танцоров» (причал поруч з замком). В 2011 р. вартість квитка становила 10 грн. Влітку катером можна дістатися до міського пляжу.

Дата: 11.02.2019.